sobota, 23 listopada 2013

Świąteczny stół

Już za pasem Wigilia, a na niej rodzina, znajomi i przyjaciele! Warto wtedy pomyśleć o przystrojeniu świątecznego stołu oraz o należnym przyjęciu zaproszonych osób. Pamiętajmy, że o gościa należy się zatroszczyć i postarać się, aby czuł się w naszym domu jak najlepiej. Poniżej zamieszczone zostały wskazówki, jak przygotować uroczyste przyjęcie w domu na większą liczbę osób.

1. Dobry plan to połowa sukcesu. Porządnie przemyślana strategia działania uchroni gospodarzy przed niepotrzebnym stresem i pośpiechem. W pierwszej kolejności powinniśmy stworzyć listę gości i na tej podstawie oszacować budżet kolacji.

2. Pamiętajmy o tym, by na kilka dni wcześniej zrobić zakupy, przeanalizować ile czasu wymaga przygotowanie poszczególnych dań i w jakiej kolejności należy je podać.

3. Pomyślmy również o odpowiednim nakryciu i dekoracji stołu, a pomóc nam w tym mogą zamieszczone poniżej zdjęcia z różnymi przykładami aranżacji świątecznego stołu.

4. Przed przyjęciem gości mieszkanie trzeba posprzątać i przygotować, tak aby było jak najwygodniejsze i najprzyjemniejsze dla gospodarzy i gości. Pamiętajmy, aby sprzątnąć całe mieszkanie, nie tylko pokój, w którym planujemy przyjęcie. Wiadomo, że goście na pewno będą korzystać z łazienki, któraś z pań może zaoferować pomoc w kuchni, a może konieczne będzie skorzystanie z innego pokoju (np. w wypadku czyjejś niedyspozycji).

5. Przed samym przyjęciem musimy również znaleźć czas na przygotowanie siebie!, tj. na wszelkie higieniczne zabiegi, jak umycie, ubranie, ogolenie się.
1 komentarz:

  1. Piękne inspiracje!!! Już nie mogę doczekać się Świąt i Wigilii. Na pewno skorzystam z którejś z pokazanych na blogu inspiracji. Pozdrawiam i gratuluję tak pięknego bloga!

    OdpowiedzUsuń