sobota, 2 listopada 2013

Alexandra ChampalimaudALEXANDRA CHAMPALIMAUD
Alexandra Champalimaud - założycielka, prezes i główna projektantka firmy Champalimaud, założonej ponad 30 lat temu w Montrealu, laureatka wielu prestiżowych nagród. Alexandra ukończyła szkołę projektowania na Espirito Santo Foundation w Lizbonie, w Portugalii - jednej z ostatnich szkół uczących tradycyjnej sztuki europejskiej, rzemiosła, technik ochrony zabytków i renowacji. Urodzona i wychowywana w Portugalii Alexandra pobierała nauki również w Szwajcarii i Anglii. W swoich projektach Champalimaud czerpie pomysły z osobistych i zawodowych doświadczeń nabytych w Europie, Afryce, Azji, Ameryce Południowej, a jej praca znana jest na całym świecie z subtelnych odniesień do tradycji różnorodnych kultur, oraz unikalnego i wieloaspektowego punktu widzenia. Dzięki ogromnemu talentowi do łączenia ze sobą wielu kolorów i faktur Alexandra, w sposób bezkompromisowy dba o potrzeby swoich klientów, jednocześnie uwzględniając historię i ducha danego miejsca.

Firma Champalimaud specjalizuje się w projektach dla branży hotelarskiej, projektuje również wnętrza restauracji i Spa, a także realizuje indywidualne zamówienia dekorowania mieszkań i domów prywatnych. Champalimaud konsekwentnie budowała swoją markę, dzięki indywidualnej estetyce, stylowi i podejściu do wymagających klientów z całego świata.

W 1994 roku firma Champalimaud przeniosła swoją siedzibę z Montrealu do Nowego Jorku, aby służyć rosnącej bazie nowych klientów. Dziś firma ma w dorobku wiele międzynarodowych nagród za realizację takich projektów jak, m.in.: Hotel Bel Air w Los Angeles, Nowojorskie Spa "The Peninsula", czy Atlantic Terminal na Brooklynie.

Strona internetowa firmy: http://www.champalimauddesign.com/

Więcej na temat Alexandry Champalimaud można przeczytać na stronach:

Zachęcam do obejrzenia galerii zdjęć projektu firmy Champalimaud.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz