niedziela, 31 marca 2013

Jadalnia

Jadalnia to pomieszczenie służące głównie do spożywania posiłków, zlokalizowane zazwyczaj w pobliżu kuchni. Jednak nie zawsze tak było, w czasach średniowiecza jadalnie były bardziej kameralne i znajdowały się często w znacznych odległościach od kuchni.
Umeblowanie od wieków się nie zmienia. W każdej jadalni znajduje się stół i krzesła, kiedyś jadalnie zdobiły również kredens (początkowo pomieszczenie, później duży mebel do przechowywania sztućców, zastawy, bielizny stołowej) lub dresuar (mebel dekoracyjny, odmiana kredensu, służąca do eksponowania i przechowywania bogatych naczyń stołowych). Dresuar z czasem przekształcił się w inne meble, takie jak: etażerka, kabinet, serwantka, czy szafa kredensowa. 

Dziś w naszych jadalniach stoją głównie stoły i krzesła - zazwyczaj drewniane. Jadalnia spełnia funkcję reprezentacyjną, dlatego zależy nam, aby właśnie to miejsce wyglądało przytulnie i bogato i to nie tylko "od święta", ale i wtedy gdy zasiadamy na co dzień do wspólnego posiłku z najbliższymi.

Poniżej przedstawiam zdjęcia jadalni, gdzie króluje czerń, brąz, biel, beż w różnych odcieniach. Niezwykle elegancko wyglądają na tle ciemnych barw, szklane dodatki, świece, piękny dywan, czy drewniana podłoga. Ciekawym rozwiązaniem, wydaje się również duże lustro powieszone w poziomie lub pionie, które optycznie powiększa pomieszczenie!
1 komentarz:

  1. Thank you, I've recently been looking for information about this subject for a while and yours is the best I have came upon till now.

    However, what about the conclusion? Are you positive about the source?


    my site :: attorneys car accident

    OdpowiedzUsuń