środa, 12 września 2012

Pokój dziecięcy

Eleganckie i luksusowe wnętrza to nie tylko majestatyczny salon, marmurowa łazienka, czy kuchnia wyposażona w najdroższe sprzęty. Pokojem, który zasługuje na wytworne i subtelne wykończenie jest pokój dla najmłodszych pociech! Słodki, ale nie przesłodzony. Pokój do snu i zabawy w klasycznym stylu!

Pokoje dziecięce powinny być kolorowe, gdyż kolor inspiruje do działania, aktywizuje umysł i pobudza wyobraźnię. Powinien on być dopasowany do charakteru dziecka oraz wrażliwości emocjonalnej.

Z wiekiem dziecka, zmienia się również otoczenie wokół niego, wówczas kolory powinny być bardziej wyraziste i konkretnie dopasowane do usposobienia. Np. przebywanie w pomieszczeniach z elementami niebieskiego obniża ciśnienie krwi oraz działa uspokajająco. Kolor ten idealnie sprawdza się w pokojach dzieci przepełnionych energią. Odcienie czerwieni natomiast, są soczyste jak owoce. Radosne i pełne energii. Poprawiają nastrój i samopoczucie, pobudzają zmysły!

Nie jestem za tym, aby w pokojach dziewczynek było przesadnie różowo, a chłopców - niebiesko! Przytulne wnętrze naszego bobasa, można ożywić dodatkami w określonym kolorze, nie zapominając jednak, o tym aby nie przesadzić! Jednobarwność urozmaicona akcentami jest zawsze atrakcyjna.
 


1 komentarz: