niedziela, 30 września 2012

Martha Stewart

 Dzisiejszy post poświęcony jest jednej z najbardziej znanych kobiet obok Oprah Winfrey i Hillary Clinton - których twarz rozpoznaje każdy Amerykanin. Według rankingu "Time'a" - jedną z 25 najbardziej wpływowych postaci w Ameryce. Od ponad 20 lat jest wyrocznią amerykańskich gospodyń w sprawach związanych z prowadzeniem domu. W niezliczonych programach telewizyjnych, radiowych i w swoim magazynie "Martha Stewart Living" ("Życie według Marthy Stewart") uczy je, jak przyrządzić szynkę z ananasem na Boże Narodzenie, jak pięknie upiąć firanki czy wyhodować dorodne pomidory.
MARTHA STEWARTMartha Stewart niewątpliwie zasługuje na miano postaci, która odniosła sukces, dzięki własnej pracy, uporowi w dążeniu do celu i charyzmie. Córka polskich emigrantów stała się ucieleśnieniem amerykańskiego mitu - z nieznanej nikomu, zwyczajnej młodej kobiety stała się najpotężniejszą bizneswoman na świcie. Zrewolucjonizowała nasze poglądy na to, czym jest "styl życia", i zdobyła dziesiątki milionów wiernych fanów. Jak wszystkie kontrowersyjne postacie ma też zagorzałych przeciwników, którzy zarzucają jej apodyktyczności, chciwość i bezwzględność w dążeniu do celu. Jest symbolem i ucieleśnieniem "amerykańskiego snu". Prowadziła małą firmę cateringową, cateringową, by następnie stać się maklerem i właścicielką ogromnej medialnej fortuny (Martha Stewart Living Omnimedia). W 1982 roku wydała książkę pt. Entertaining (Przyjęcia), w której prezentowała zbiór przepisów kulinarnych. Od tego momentu uznawana jest za kreatorkę stylu życia, prowadzenia domu itp. Cieszy się opinią prawdziwego guru tzw. American lifestyle, czyli stylu życia typowego dla bogatego społeczeństwa Ameryki. Jest jedną z najsłynniejszych i najbogatszych, wpływowych amerykańskich kobiet. Druga napisana przez nią książka Weddings (Wesela) odniosła duży sukces i w pierwszym dniu sprzedała się w nakładzie 200 tys. egzemplarzy. Studiowała w renomowanym Barnard College w Nowym Jorku. Na początku chemię, później sztukę i historię Europy, aby ostatecznie studiować historię architektury. W college'u poznała, a później poślubiła, swego przyszłego męża Andy'ego Stewarta (rozwiedli się w 1990 r.). Po ślubie na rok opuściła studia i kontynuowała z sukcesem karierę modelki, podczas gdy mąż ukończył prawo na Uniwersytecie Yale. Potem powróciła na college i uzyskała dwa tytuły magisterskie, z historii i historii architektury. W 1965 urodziła córkę (Alexis Stewart).
 
O życiu, doświadczeniach i prawdziwym obliczu Marthy Kostyry Stewart można przeczytać w książce pt.: "Być jak Martha" - Lloyda Allena. Jest to obowiązkowa lektura dla rzesz jej fanów i dla każdego, kto chce zrozumień fenomen jej sukcesu!
Warto odwiedzić również:

Stronę internetową Marthy Stewart: http://www.marthastewart.com/
Sklep internetowy: http://shop.marthastewart.com/

Na koniec kilka inspiracji od Marthy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz