środa, 29 sierpnia 2012

Kolory

"Kolor jest koniecznością życiową. Jest to składnik niezbędny do życia jak woda i ogień." Fernand Leger

Są takie wnętrza, których nie chce się opuszczać..a więc co sprawia, że tak chętnie do nich wracamy? Indywidualny styl, kolory ścian, uroda przedmiotów, usposobienie gospodarzy? A może wszystko razem?

Kolor we wnętrzu odgrywa bardzo ważną rolę, może sprawić, że będzie ono ciepłe i przytulne lub surowe i nieprzystępne. Pewne kolory są jak mała czarna i perły - zawsze modne! Do gamy takich barw należą przede wszystkim odcienie brązu, czerń, biel, głównie odcienie ziemi! Najlepiej sprawdzają się one jako tło, bo pasują do wszystkiego, są ponadczasowe, zawsze modne i niesamowicie eleganckie, jeżeli wydobędzie się z nich prawdziwy smak i wdzięk. To uda się na pewno dzięki dodatkom! Odpowiednio zaprojektowane wnętrze, którego tłem będą kolory stonowane, da poczucie dyskretnego luksusu, jeżeli wyeksponuje się dodatki np. czarne, srebrne, złote lub kryształowe. 

Osoby lubujące się we wnętrzach eleganckich, szykownych i gustownych powinny unikać kolorów kontrastowych, przytłaczających wzorów, topornych kształtów. Pamiętajmy o tym, że delikatne niuanse budują nastrój spokoju, na którym każdemu z nas zależy! 

Poniżej przedstawiam zdjęcia różnego rodzaju wnętrz, w których królują piękne i szlachetne kolory ziemi, urozmaicone błyszczącymi, oryginalnymi dodatkami!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz