piątek, 4 stycznia 2013

Motyw zebry

Zebra to piękne afrykańskie zwierzę, charakteryzujące się jedynym w swoim rodzaju ubarwieniem. Czarne paski na białym tle należą do jednego z motywów stylu safari, który idealnie sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach! Tym najczęściej występującym, czarno-białym dodatkiem jest dywan. Jednak motyw ten, jak wskazują poniższe zdjęcia może pojawiać się także na poduszkach, stołach, ścianie, lustrze, narzucie, a nawet wannie! 

Paski zebry pasują do wnętrz urządzonych w różnym stylu, zarówno klasycznym, kolonialnym, jak i minimalistycznym, czy vintage. Najważniejsze jednak, aby nie przesadzić z nadmiarem dodatków o tym samym akcencie. Najlepiej będzie, jeśli motyw zebry, czy inny zwierzęcy pojawi się raz, dwa..nie więcej! Wyznaję zasadę, że "mniej, znaczy więcej", dlatego też nie jestem za łączeniem takich wzorów z barwami typu "ostry róż", dla mnie osobiście to za duża ekstrawagancja, która może prowadzić po prostu do kiczu. 

Safari to styl naturalny, idealnie wyglądający na tle drewna, kamienia, kolorów ziemi. Zachęcam do stosowania tego typu dodatków. Sprawiają one, że wnętrze staje się oryginalne i niepowtarzalne! Ponadto w bardzo łatwy sposób pomagają ożywić proste, melancholijne i nieciekawe pomieszczenie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz